McCORMICK HONOR ROLL


Academic honors for the third nine-week period at McCormick Middle School have been released:

Fourth Grade

High Honor Roll: Aubrey Adkins, Lilly Campbell, Robert Dovel, Nadia Greer, Scott Hook, Kennedy Jerousek, Jaclyn Krakomperger, Ethan Metheney, Nathan Michalak, Taylor Morris, Anthony Nelson, Lily Oswald, Sophia Palmison, Alexandria Peck, Julia Rieske, McKenna Solkiewicz, Taylor Standen, Jillian Stannard, Samantha Wreyford.

Honor Roll: Giavanna Astley, Isabella Beck, Cheyanna Blanchard, Tyson Boley, Katrianna Braden, Elizabeth Buckingham, Landon Davison, Devan Diedrick, Savannah Gundert, Vincent Hipp, Abbie Hunter, Alexis Jackson, Noah Jackson, Isabella Johnson, Autumne Jones, Whitney Kirschner, Jack Marsh, Brandi McCraw, Gabriella Miller, Emily Mills, Dean Phillips, Olivia Richardson, Bryant Santee, Nolan Sasack, Chandler Sorge, Joyce Stallard, Trenton Teague, Emma Wacker, Zayne Workman.

Merit Roll: Madaline Ausse, Jasmine Barnes, Ethan Bias, Naudika Boden, Trevor Gasper, Ned Gott, Connor Harmon, Laila Hendrix, Hope Hodoba, Kirsten Leonardi, Thomas McLain, Kerra McNeely, Adam Michalak, Gage Parr, Jasper Parr, Quentin Schickel, Annabel Twining, Sean Whitehouse, Caleb Wright.

Fifth Grade

High Honor Roll: Dustin Andolsek, Kayla Edwards, Maya Feron, Kalei Houston, Brayonna Leiby, Joleisa Sizer.

Honor Roll: Madison Bowman, Joshua Buck, Joshua Higgins, Jessalea Hockenberger, Lillian Hurst, Hunter Legg, Abigail Lemke, Chelsea Manning, Madison Mickey, Karianna Mitterling, Heather Reininger, Sydney Skierski, Lucas Sutherland.

Merit Roll: Rebecca Barnes, Addison Black, Wayde Bowman, Alaina Collins, Aidan Coon, Dominic Danesi, Autumn Dudziak, Hayden Fleming, Violet Haas, Braden Hamer, Kyleigh Johnson, Morgan Lehmkuhl, Molly Lust, Cooper McConnell, Quintin McKenna, Marshal Mull, Adelle Pickering, Mollie Shinsky, Ezekiel Smith, McKenna Soboslai, Carson Taylor, Gwenyth Vannatter.

Sixth Grade

High Honor Roll: Kennedi Benko, Chloe Black, Annelise Broome, Natalie Calfo, Autumn Conley, Karissa Davila, Lindsey Gott, Jacob Knapp, Jeremiah McKee, Brooke Noss, Maile Oswald, Valerie Santee, Tanner Smith, Melanie Solkiewicz, Jessie Teter, Jacob Weegmann.

Honor Roll: Derrick Andolsek, Shayne Brady, Jonathan Brasee, Julianna Brasee, Hunter Cantwell, McKenna Chappell, Cayden Conrad, Rianna Danesi, Ryan Dodson, Jaeda Dotson, Trinity Farr, Karlie Frenk, Hailey Georgevich, Teddi Hardoby, Mariah Hendrix, Alexzavier Hernandez, Hannah Ingrassia, Bryanna Krauss, Macy Marley, Phillip McKee, Dominic McKenna, MacKaylee McNeely, Karalyn Mitchell, Tyler Moore, Victoria Paramore, William Peck, Brandon Rutkowski, Bryce Shaw, Amanda Spiekerman, Cody Soboslai, Miranda Sorg, Heavyn Voiers, Daniel Wilson, Kaitlyn Wright, Kavai Xia, Justin Yeager.

Merit Roll: Cole Beatty, Isaiah Brown, Colton Campbell, Chase Contreras, Amy Greene, Brooke Hall, Austin Hardwick, Summer Haynes, Jaison Hendrix, David Herron, Travis Hunter, Rachel Kropff, Mikayla Paramore, Jenna Pasadyn, Emma Starcher, Kaleb Taylor, Benjamin Watson, Riley West, Kailee Whitehouse.

Seventh Grade

High Honor Roll: Lauren Alley, Charles Brinker, Jillian Laposky, Lauren McClure.

Honor Roll: Jazmine Auble, Kendal Brasee, Alaine Bremke, Samantha Cochick, Brooke Danko, Kaitlyn Diller, Jacob Evans, Jenna Krakomperger, Aren Meinhart, Taylor Michel, Eryn Mitterling, Madalyn Mull, Troy Smith, Caleb Teague.

Merit Roll: Cynthia Begley, Audrey Blitz, Madison Frame, Summer Hamilton, Allison Haswell, Alex Lowry, William Palmison, Grant Poling, Payton Regal, Valarie Roberts, Wyatt Sasack, Kayla Starkey, Bryce Tegtmeyer, Skyler Tegtmeyer, Maxwell Twining, Arianna Woody, Allyson Zvara.

Eighth Grade

High Honor Roll: Jayden Black, Jon Bowman, Brandon Bremke, Jenna Calfo, Cassady Dials, Courtney Kroll, Nicholas Laposky, Bianca Massie, Jordan McKee, Madison Soboslai, Alexis Starner.

Honor Roll: Taylor Bealer, Allissa Boraggina, Rachel Bremke, Katlynn Caudill, Brooklinn Damiano, Kayleigh Diller, MiKailah Godsey, Cally Hardwick, Sophia Hardoby, Eva Hardwig, Morgan Hunter, Richard Ingrassia, Evan Kirkpatrick, Roman Labrosse, Kallie MacKrell, Nicholas Mascari, Katherine Mason, Caleb Mildenberg, Kevin Rutkowski, Jillian Sizer, Madison Szakacs.

Merit Roll: Terin Allred, LeAnn Elkin, Gabriel Gayheart, Jalen Gibbs, Ryan Greene, Benjamin Higgins, Lucille Mann, Scott McCraw, Madison Mull, Matthew Shinsky, Blake Spiekerman, Micah Smiley, Kameryn Strange, Adam Tummel, Kaitlyn Walcheck, Damon Wright.