WELLINGTON HIGH SCHOOL HONOR ROLL


Ninth grade

High Honor Roll (4.0 or higher): Jayden Black, Jon Bowman, Brandon Bremke, Rachel Bremke, Jenna Calfo, Cassady Dials, Grace Dudizak, Mikailah Godsey, Evan Kirkpatrick, Courtney Kroll, Nicholas Laposky, Bianca Massie, Jordan McKee, Caleb Mildenberg, Madison Roberts, Jillian Sizer, Madison Soboslai, Alexis Starner, Madison Szakacs.

Honor Roll (3.50-3.99): Terin Allred, Taylor Bealer, Brooklinn Damiano, Kayleigh Diller, Sophia Hardoby, Cally Hardwick, Richard Ingrassia, Kallie MacKrell, Micah Smiley, Joseph Solkiewicz, Blake Spiekerman, Hailey Staffeld, Adam Tummel.

Merit Roll (3.00-3.49): Benjamin Bliss, Allissa Boraggina, LeAnn Elkin, Gabriel Gayheart, Morgan Hunter, Katrina Kosa, Lucille Mann, Nicholas Mascari, Scott McCraw, Karen Murray, Kevin Rutkowski, Katilyn Walcheck, Alexis Wright, Damon Wright, Hailey Zadorozny.

10th grade

High Honor Roll (4.0 or higher): Rebekah Arcuri, Nicholas Arno, Hailey Bartish, Meredith Becher, Samuel Becher, Grace Broome, Landry Cole, Steven DelCampo, Logan Evans, Cory Feron, Erin Frenk, Lauren Gronsky, Cameron Lara, Alexis Lehmkuhl, Savannah McKee, Liliana Pocock, Hannah Soboslai, Alexa Timchuk, Alexis Weaver, Emily Weegman, Kaitlyn Whitaker, Ryan Whitaker.

Honor Roll (3.50-3.99): Julia Bunting, Hailey Buzaleski, Troy Cole, John Darnold, Jaciah Edwards, Henry Haas, Ashleigh Martin, Ethan Moore, Brandon Orozco, Sara Patterson, Rianna Rosecrans, Jessica Walton.

Merit Roll (3.00-3.49): Dylan Andolsek, Allyson Cremeans, Anna Esterly, Evan Gerding, Paul Hornbeck, Mitchell Kindel, Devyn Kranes, Kaitlyn McKinley, Joshua Mitterling, Savannah Smith, Emily Watters.

11th grade

High Honor Roll (4.0 or higher): Faith Alley, Andrew Dooley, Logan Ferguson, Autumn Fox, Kaitlyn Garrett, Hannah Lemke, Annabella Miller, Lewis Szanyi, Amber Wetherbee.

Honor Roll (3.50-3.99): Rebecca Charlton, Corey Diedrick, Abigail Drake, Alex Fehlan, Myra Gardner, Autumne Haswell, Chad Jordan, Everett Kropff, Drew Mason, Richard Maurer, Makaylin Moore, Ezra Ohly, Kaysee Perdue, Derrick Pocock, Parker Rieske, Mikayla Sartori, Cydney Spangenberg, Jessica Storrow, Taylor Ware, Mason Wright.

Merit Roll (3.00-3.49): Austin Adkins, Tristan Arno, Kensington Boose, Camille Bowman, Haley Campbell, Jerek Cremeans, Jonathan Cwalina, Drew Donovan, James Feliciano, Christopher Gugliemotto, Katarina Lorenz, Cole McLean, Colton Schmidt, Darion Smith, Anastasia Starner, Brittany Weese, Abigail White, Semies Xia.

12th grade

High Honor Roll (4.0 or higher): Hayden Bartolovich, Adam Farago, Weston Farr, Aden Johnson, Joshua Kindel, Emma Marsh, Miranda McDonnell, Jared Sartori, Logan Simmons, Samantha Sparks, Alicia Wright, Bryce Wylie.

Honor Roll (3.50-3.99): Shelby Beck, Amelia Dunwoodie, Jennifer Frombaugh, Taylor Hardwick, Justin Hartman, Gabrielle Howard, Korinne Kirckpatrick, Julian McKenzie, Keith McKenzie, Meredith Meyers, Jessica Pasadyn, Ava Rowland, Colton Shelton, MacKenzie Todten, Sarah Wetherbee, Magdalen Whitesel.

Merit Roll (3.00-3.49): Cheyenne Allred, Trevor Boose, Devin Bryner, Max Carevic, Krista Denny, William Dowdell, Gavin Dye, Michael Fazio, Danielle Howard, Maison Jackson, Christopher Miller, Maxwell Mohrman, Matthew Norton, Mason Phillips, June Rausher, Erin Shibley, Alecia Simonson, Paul Stawicki, Bailey Wise.